random4.jpg

Ar dietos kenkia Jūsų organizmui?

Dietos mūsų šiandieniniame pasaulyje yra tiek įprastos ir visiems žinomos, vien dėl to, kad Lietuvoje vienas iš penkių žmonių yra nutukęs.

Dauguma dietologų Jus asmeniškai informuos, žinoma, jeigu tik užsuksite pas šį specialistą, kad visos dietos kenkia ir žaloja Jūsų organizmą. Dietos stebuklų nedaro, reikia keisti savo gyvenseną, tik tada sulauksite pokyčių savo kūno linijose ir svarstyklių monitoriuje.

Atminkite, kad nutukimas yra liga, kuri gali Jus "numarinti" pirma laiko.

Nutukimas plinta visame pasaulyje, Lietuva nėra to išimtis. Du iš trijų vyrų Lietuvoje turi antsvorio laipsnį, ir kas antra moteris turi antsvorio. Žmogus, kuris turi nutukimo problemų, ir nesiruošia nieko keisti savo gyvensenoje ir mityboje, greitu laiku pasieks nutukimą.

dietos kenkiaNutukimui įtakos turi ne tik mūsų sėslus gyvensenos būdas, bet ir įgimtas genetinis organizmo antsvorio toleravimas. Nutukimas Jus aplanko ne tik todėl, kad apsileidote, valgėte ne tai ir ne taip, arba laikėtės netinkamų dietų, tačiau nutukimas gali būti tiesiog sunki Jūsų liga, su kuria turite susigyventi, ir imtis kardinalių pokyčių.

Kai pasiekiate nutukimo apibrėžtas ribas- tai jau liga. Tai liga, kuri nepasišalins savaime, jeigu tik sumažinsite suvartojamų kalorijų kiekį per dieną. Svarbiausia, kad tai, kokį kelią pasirankate lieknėjimui, kokį lieknėjimo receptą išsirenkate, tai turi Jums patikti ir tikti, tai turi tapti Jūsų gyvenimo kasdienybe.

Kaip bebūtų paprasta, bet yra akivaizdu, ir bet kuris specialistas Jums pasakys tą patį. Tai, kaip Jūs atrodote ant svarstyklių, pasako tai, kiek Jūs suvartojate kalorijų per dieną.

Dietos yra žalingos Jūsų organizmui.

Kiekviena neprotingai naudojama dieta žaloja Jūsų organizmą, ir netgi gali Jus prikaustyti prie ligos patalo. Ilgalaikės netinkamos dietos didina organizmo atsparumą svorio deginimui, kaupia riebalus, mažina kalorijų suvartojimą, ko sekoje, Jūs išmokinate savo organizmą gaminti riebalus, o ne deginti juos.

Marinant organizmą badu, organizmas išmoksta kaupti kalorijas, tai pats greičiausias būdas nutukti.

Mokslininkai nustatė, kad tie žmonės, kurie stengiasi suvartoti mažus kiekius kalorijų, ir renkasi dietas, kurios žaloja juos, iš tiesų tik apkrauna organizmą, nes vartojant mažai kaloringą` maistą, sotumo jausmas neateina savaime, ir kiekvieni pietūs tokiam žmogui tampa persivalgymo metas.

Tyrimais nustatyta, kad apetitą reguliuojančių hormonų balanso pasikeitimo lėtėja medžiagų apykaita, sustiprėja alkis, daugiau galvojama apie maistą, o jeigu jau nuolat mąstome apie maistą, tai anksčiau ar vėliau vis tiek imsime tą maistą vartoti.

Kuo labiau alinate save su maisto trūkumu, tuo labiau organizmas nori atkurti tą prarastą balansą, ko pasekoje Jūs beprotiškai norite saldumynų ir gliukozės.

O visi puikiai žinome, kad jokia dieta nepadės, joks sportas negelbės, jeigu „šlamšime“ saldainius ir keksus.

Šiuo metu yra populiariausios „Atkinsono“ ar „Dukano“ dietos, kai yra atsisakoma angliavandenių, ir laikomasis tik baltyminio maitinimosi rėžimo. Tiesa, yra ir riebalų tose dietose, tačiau, yra atsisakoma vaisių ir daržovių.

Laikydamiesi šių dietų, mes gauname, kad svoris krenta, esame sotūs, tačiau imant trūkti angliavandeniams organizmas ima naudoti angliavandenių atsargas. Tokios angliavandenių atsargos yra žmogaus raumenyse ir kepenyse. Vadinasi, Jūs ne tik, kad silpstate fiziškai, bet ir Jūsų fizinis aktyvumas automatiškai mažės, nes tiesiog neturėsite jėgų sportuoti.

Dėl didelio baltymų ir riebalų kiekio, padidėja tiesioginis apkrovimas organizmo inkstams ir kepenims. Jūs nuolatos jausite nuovargį, susilpnės imunitetas, gali ir turi atsirasti galvos skausmai, kai kam pasireiškia burnos džiūvimas, susidaro vidurių nepraeinamumas, o moterims gali sutrikti ir reguliarus mėnesinių ciklas.

Dar viena populiari Lietuvoje paplitusi dieta yra „Šeltono“. Tai dieta, kai tiesiog siūlome nemaišyti baltyminio maisto ir maisto, kurio sudėtyje yra krakmolo. Tokia dieta naudos neduoda visiškai, nes mūsų organizmas selektyviai atskiria maisto produktus, juos skaido mūsų skrandyje, žarnyne pasisavina maisto produktus skirtingais tempais ir greičiais.

Dietos pagal kraujo grupes yra ne iki galo ištirtos ir pagrįstos, tad siūloma aklai jomis nesiremti.

Būtina atsiminti, kad Jūsų išvaizda ir savijauta tiesiogiai priklauso ne nuo dietos, o nuo to, kiek ir koki maisto įsidėsite į savo lėkštę.

Dietų laikymasis ar tiesiog teisingas valgymas.

Dietologai labai griežtai rekomenduoja nežaloti organizmo neaiškiomis ir neefektyviomis organizmo alinimo dietomis, o tiesiog susimąstyti, kas yra teisingas valgymas, ir tiesiog išmokti tokį valgymą pritaikyti savo kasdienoje.

dietos kenkia

Kiekvienas dietologas specialistas rekomenduos:

 • Per dieną valgyti 3-5 kartus;
 • Nepergyventi, jeigu šiandien suvalgėte per daug, vakare arba rytoj suvalgykite mažiau;
 • Valgykite po mažai bet dažnai;
 • Išmokite pažinti savo alkį;
 • Valgykite tik tada, kai esate alkanas;
 • Atsisakykite užkandžiavimų visiškai;
 • Nedarykite ilgų pertraukų tarp valgio intervalų, jeigu negalite kokybiškai pavalgyti, užkąskite.
 • Išmokite neskubėti valgant, sotumas ateina bevalgant, po 20 minučių nuo maisto vartojimo pradžios.
 • Valgykite dėmesingai, valgykite skaniai, neskubant ir su pasimėgavimu.
 • Labai svarbu yra subalansuota ir sveika mityba.

 Viena iš nutukimo priežasčių yra ta, apie kurią niekas net nesusimąsto, ogi tai, kad valgant mes atliekame kitus darbus, skubame, lekiame, pietų metu sprendžiame kasdienius reikalus, ko pasekoje maitą tiesiog „susigrūdame“, ir žinoma, persivalgome.

Atsiminkite, nereikės jokių dietų, jeigu valgysite lėtai, mėgausitės maistu, matysite savo maisto porciją.

Tiesia yra tokia, kad jeigu suvartojame daugiau kalorijų, negu jų sunaudojame, mūsų svoris auga.

Kada ir kodėl reikia kreiptis, kad specialistas sudarytų mitybos planą?

Ne paslaptis, kad norint susitvarkyti savo mitybą, reikia „velniškai“ daug pastangų, ir tiesiog daugeliui iš mūsų yra per sunku. Jeigu tik yra finansinės ar kitos galimybės, ir turite nutukimo problemas, būtinai kreipkitės į dietologą specialistą. Dietologas sustatys Jums tinkamą mitybos planą, kitaip tariant kasdieninę dietą, kurios metu Jūsų svoris kris, keisis Jūsų įpročiai, keisis gyvensena.

Kai specialistas sudėlioja Jums dietą, yra žymiai lengviau jos laikytis, tai yra gyvenimo patikrinta tiesa

Kiekvieno gydytojo dietologo tikslas, yra padėti Jums, kad ir tikslą pasiektumėte, galėtumėte drąsiai žengti pajūryje, ir nenualintumėte savo organizmo. Kai jau žmogus supranta savo kasdieninės porcijos dydžius, žmogui tiesiog bereikia sekti dietologo rekomendacijomis, ir svoris automatiškai krenta.

Gydytoja dietologė Eugenija Časaitytė pataria:

 • Būtinai pusryčiaukite, kitaip nutukimo rizika Jums padidėja 4-5 kartus;
 • Nepersivalgykite vakare;
 • Miegokite bent jau 7 valandas;
 • Valgykite tik šviesiu paros metu;
 • Eikite apsipirkti ar pramogauti tik sočiu pilvu;
 • Neperalkite ir nepersivalgykite;
 • Būtinai vartokite vandenį. ( netinka arbata, kava, sultys);
 • Pasistenkite išjudinti save, per dieną suaugusiam žmogui reikia bent jau 30 minučių fizinio aktyvumo.

Keičiant savo mitybos įpročius prijunkite šeimos narius. Tiek Jums bus lengviau, tiek ir šeimos nariams bus į naudą sveika mityba.

Kūno formas ir antsvorį mažina ne dietos, o sveika mityba ir sveikas gyvensenos propagavimas.

Maitas yra labai svarbus mūsų gyvenimo palydovas: riebalai, angliavandeniai, baltymai- tai visuma, kuri sudaro mūsų organizmą, tad nepasiduokite dietų žavesiui, nealinkite savęs, o tiesiog apsilankykite pas gydytoją dietologą.

Sėkmės.

PS. Žinai draugus , kam šis straipsnis padėtų, pasidalink nuorodą per socialinius tinklus.