www.receptailieknejimui.lt

Maudynės ir lieknėjimas viename, kas gali būti geriau.

Vasara, saulė, maudynės. Malonumas neišpasakytas, o jeigu dar ir naudos figūrai – dvigubai smagiau.

Žinokite, kad veiksmingai mankštintis vandenyje galima ne tik baseine, bet ir upėje. Ir žinokite, kad vandens telkinys nebūtinai turi būti šalia Jūsų namo, yra iš tiesų malonu, kai nubėgus krosiuką, galima lengvai pliūkštelti į vandenį.

Sveika ir naudinga makšta vandenyje.

Lieknėjimo nauda, kurią suteikia plaukimas ir pratimai vandenyje, ypač didelė. 

Sportas vandenyje– nemažas fizinis krūvis: organizmas sparčiai degina kalorijas. Suskaičiuota, kad netgi iki 800 kilo kalorijų per valandą.

Kūno riebalai tirpsta, kūno formos dailėja, stiprėja raumenys ir žinoma stiprėja širdis.

Jeigu tik turite galimybę, išnaudokite nemokamą gamtos treniruoklį, mat tam, kad išsilaikytume vandens paviršiuje, daugiausia įtempiame pilvo preso ir nugaros raumenis. Vandenyje ne tik, kad atliekame kardio pratimus, ir sportuojame, bet kūnas vandenyje atvėsta. Jeigu kas nežinojote, tai esant atvėsusiam organizmui yra eikvojama daugiau kalorijų jam šildyti.

Mankšta vandenyje turi daug privalumų:

sportuojant vandenyje mankštintis nesunku, nes kūnas vandenyje yra lengvesnis;

vandenyje jautiesi komfortiškai, organizmas neprakaituoja ir nekaista;

atlikdama judesius, nuolat turi įveikti vandens pasipriešinimą, todėl gerokai padidėja pratimų veiksmingumas, efektyvesnė treniruotė;

paspartėja kraujo apykaita Jūsų organizme, ypač celiulito apimtose vietose, tad ne veltui plaukimas, vandens aerobika laikomi pačia veiksmingiausia priemone nuo celiulito, būtinai išbandykite šią sporto šaką.

Vandens sportas tinka visiems

Ar jauna ar sena esate, bet plaukimas yra vienintelė fizinio aktyvumo rūšis, kuri tinka bet kokio amžiaus ir fizinio stiprumo žmonėms. 

Turėtumėte žinoti, kad kai kurios rimtos ligos yra ne kliūtis sportui vandenyje. Tokios ligos, kurios šiaip jau verčia žmogų saugotis didelio krūvio, pavyzdžiui, osteochondrozė, varikozė, širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, netgi nėštumas.

Sportas vandenyje yra kardio sportas, ir Jūs pati pasirenkate sporto intensyvumą ir apkrovas, tad kai sportuojame sausumoje, kraujas deguonį pirmiausia tiekia tiems raumenims, kurie aktyviausiai juda, o kai mankštinamės vandenyje, kraujas cirkuliuoja vienodai, aprūpindamas visomis reikiamomis medžiagomis visą kūną.

Reikia nepamiršti ir paprasto fizikos fakto, kad vandenyje mes sveriame perpus mažiau, tad sportuojame atpalaiduodami sąnarius ir stuburą.

Šiais laikas, beveik visos reabilitacinių programos, skirtos sveikstantiesiems po traumų ar stuburo ligų, yra sudarytos įtraukiant mankšta ir įvairūs masažus vandenyje.